IC: analog switch; SPDT; Channels: 1; parallel; MSOP8; 4.5÷5.5V
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ADG619BRMZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: ADG619BRMZ
Specification for IC: analog switch; SPDT; Channels: 1; parallel; MSOP8; 4.5÷5.5V
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 4.5...5.5V DC |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 4Ω |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 1 |
| Interface | parallel |
| Bandwidth | 190MHz |
| Output configuration | SPDT |