IC: analog switch; SPDT; Channels: 3; parallel; TSSOP16; 580MHz
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ADG633YRUZ
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: ADG633YRUZ
Product downloads
Specification for IC: analog switch; SPDT; Channels: 3; parallel; TSSOP16; 580MHz
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 2.7...5.5V DC |
| Case | TSSOP16 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 52Ω |
| Kind of package | tube |
| Number of channels | 3 |
| Interface | parallel |
| Bandwidth | 580MHz |
| Output configuration | SPDT |