IC: analog switch; SPDT; Ch: 1; SC70-6; 1.8÷5.5VDC; reel,tape
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ADG779BKSZ-REEL7
Manufacturer: Analog Devices
Manufacturer code: ADG779BKSZ-REEL7
Product downloads
Specification for IC: analog switch; SPDT; Ch: 1; SC70-6; 1.8÷5.5VDC; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.8...5.5V DC |
| Case | SC70-6 |
| Type of integrated circuit | analog switch |
| Resistance | 2.5Ω |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Number of pins | 6 |
| Bandwidth | 200MHz |
| Output configuration | SPDT |
| Max operating temperature | 85°C |