Diode: laser; THT
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ADL-65053TL-2
Manufacturer: Laser Components
Manufacturer code: ADL-65053TL-2
Product downloads
Specification for Diode: laser; THT
| Mounting | THT |
| Power | 5mW |
| Operating temperature | -10...70°C |
| Colour | red |
| Height | 3.5mm |
| Operating current | 25mA |
| Common electrode | LDA=PDK |
| Base diameter | 5.6mm |