Diode: laser; THT
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ADL-65075SA4
Manufacturer: Laser Components
Manufacturer code: ADL-65075SA4
Product downloads
Specification for Diode: laser; THT
| Mounting | THT |
| Supply voltage | 2.5...6V DC |
| Power | 7mW |
| Operating temperature | -30...70°C |
| Colour | red |
| Height | 2.85mm |
| Operating current | 25mA |
| Base diameter | 3.3mm |