Converter: DC/DC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
AE15-EW-S15-T
Manufacturer: BEL
Manufacturer code: AE15-EW-S15-T
Specification for Converter: DC/DC
| Output current | 1A |
| Power | 15W |
| Operating temperature | -40...70°C |
| Application | IT |
| Body dimensions | 96.1x54x32mm |
| Output voltage | 15V |
| Insulation voltage | 4kV |
| Efficiency | 78% |
| Number of outputs | 1 |
| Conform to the norm | CE |