Signaller: sound; buzzer; 230VAC; 90dB; Series: AE20M; IP55; 10mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AE20M-230
Manufacturer: MOFLASH SIGNALLING LTD
Manufacturer code: AE20M-230
Product downloads
Specification for Signaller: sound; buzzer; 230VAC; 90dB; Series: AE20M; IP55; 10mA
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP55 |
| Colour | black |
| Series | AE20M |
| Body dimensions | Ø43x33mm |
| Supply current | 10mA |
| Sound level | 90dB |
| Signalling method | buzzer |
| Type of signaller | sound |