Signaller: sound; buzzer; 24VAC; 24VDC; 90dB; Series: AE20M; IP55
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AE20M-24
Manufacturer: MOFLASH SIGNALLING LTD
Manufacturer code: AE20M-24
Product downloads
Specification for Signaller: sound; buzzer; 24VAC; 24VDC; 90dB; Series: AE20M; IP55
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP55 |
| Colour | black |
| Series | AE20M |
| Body dimensions | Ø43x33mm |
| Supply current | 10mA |
| Sound level | 90dB |
| Signalling method | buzzer |
| Type of signaller | sound |