Signaller: sound; buzzer; 6÷28VDC; 95dB; Series: AE35; IP30; 50mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AE35M-02
Manufacturer: MOFLASH SIGNALLING LTD
Manufacturer code: AE35M-02
Product downloads
Specification for Signaller: sound; buzzer; 6÷28VDC; 95dB; Series: AE35; IP30; 50mA
| Supply voltage | 6...28V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP30 |
| Colour | white |
| Series | AE35 |
| Body dimensions | Ø49x46mm |
| Supply current | 50mA |
| Sound level | 95dB |
| Signalling method | buzzer |
| Sound frequency | 3.2kHz |
| Type of signaller | sound |