Signaller: sound; buzzer; 6÷28VDC; 100dB; Series: AE36; IP30; 57mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AE36M-02
Manufacturer: MOFLASH SIGNALLING LTD
Manufacturer code: AE36M-02
Product downloads
Specification for Signaller: sound; buzzer; 6÷28VDC; 100dB; Series: AE36; IP30; 57mA
| Supply voltage | 6...28V DC |
| Operating temperature | -20...60°C |
| IP rating | IP30 |
| Colour | white |
| Series | AE36 |
| Body dimensions | Ø83x67mm |
| Supply current | 57mA |
| Sound level | 100dB |
| Signalling method | buzzer |
| Sound frequency | 3.2kHz |
| Type of signaller | sound |