Signaller: sound; siren; 10÷30VDC; 95dB(d=1m); Series: AE40M; IP54
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AE40M-24R-SB
Manufacturer: MOFLASH SIGNALLING LTD
Manufacturer code: AE40M-24R-SB
Product downloads
Specification for Signaller: sound; siren; 10÷30VDC; 95dB(d=1m); Series: AE40M; IP54
| Supply voltage | 10...30V DC |
| Operating temperature | -40...70°C |
| IP rating | IP54 |
| Series | AE40M |
| Body material | ABS |
| Body dimensions | Ø101x81mm |
| Supply current | 32mA |
| Electrical connection | screw terminals |
| Sound level | 95dB (d=1 m) |
| Signalling method | siren |
| Type of signaller | sound |