Converter: DC/DC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AEE02H48-M-1
Manufacturer: Advanced Energy
Manufacturer code: AEE02H48-M
Specification for Converter: DC/DC
| Output current | 840mA |
| Mounting | THT |
| Case | DIP |
| Power | 20W |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Application | medical applications |
| Output voltage | 24V DC |
| Number of outputs | 1 |