Module: PLC programmable controller; 24VDC; OUT: 16; IN: 16
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AFP0HC32EP
Manufacturer: PANASONIC
Manufacturer code: AFP0HC32EP
Product downloads
Specification for Module: PLC programmable controller; 24VDC; OUT: 16; IN: 16
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | 0...55°C |
| Interface | Ethernet x2, RS232C |
| Series | FP0H |
| Body dimensions | 90x60x42.4mm |
| Communictions protocol | EtherNET/IP, MEWTOCOL-COM, MODBUS TCP |
| Additional functions | data recording on SD/MMC cards |
| Number of inputs | 16 |
| Number of outputs | 16 |
| Kind of output 1 | digital, PNP, transistor |
| The programming method | USB |