Module: PLC programmable controller; 24VDC; OUT: 8; IN: 8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AFP0RC16P
Manufacturer: PANASONIC
Manufacturer code: AFP0RC16P
Product downloads
Specification for Module: PLC programmable controller; 24VDC; OUT: 8; IN: 8
| Supply voltage | 24V DC |
| Operating temperature | 0...55°C |
| Interface | RS232 |
| Series | FP0R |
| Body dimensions | 90x60x25mm |
| Kind of output | NPN, transistor |
| Number of inputs | 8 |
| Number of outputs | 8 |
| Kind of input | transistor |
| The programming method | USB |