Tape: fixing; W: 12mm; L: 33m; D: 1mm; V: double-sided; acrylic; 100°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AFTC 5310
Manufacturer: AFTC
Manufacturer code: AFTC 5310
Product downloads
- AFTC 5310.pdf
- AFTC 5310.pdf
- AFTC 5310.pdf
- AFTC 5310.pdf
- AFTC 5310.pdf
- AFTC 5310.pdf
- AFTC 5310.pdf
- AFTC 5310.pdf
- AFTC 5310.pdf
- AFTC 5310.pdf
- AFTC 5310.pdf
- AFTC 5310.pdf
- AFTC 5310.pdf
- AFTC 5310.pdf
- AFTC 5310.pdf
- AFTC 5310.pdf
- AFTC 5310.pdf
- AFTC 5310.pdf
- AFTC 5310.pdf
- AFTC 5310.pdf
- AFTC 5310.pdf
- AFTC 5310.pdf
- AFTC 5310.pdf
- AFTC 5310.pdf
- AFTC 5310.pdf
- AFTC 5310.pdf
- AFTC 5310.pdf
- AFTC_Industrial.pdf
- AFTC_Industrial.pdf
- AFTC_Industrial.pdf
- AFTC_Industrial.pdf
- AFTC_Industrial.pdf
- AFTC_Industrial.pdf
- AFTC_Industrial.pdf
- AFTC_Industrial.pdf
- AFTC_Industrial.pdf
- AFTC_Industrial.pdf
- AFTC_Industrial.pdf
- AFTC_Industrial.pdf
- AFTC_Industrial.pdf
- AFTC_Industrial.pdf
- AFTC_Industrial.pdf
- AFTC_Industrial.pdf
- AFTC_Industrial.pdf
- AFTC_Industrial.pdf
- AFTC_Industrial.pdf
- AFTC_Industrial.pdf
- AFTC_Industrial.pdf
- AFTC_Industrial.pdf
- AFTC_Industrial.pdf
- AFTC_Industrial.pdf
- AFTC_Industrial.pdf
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
Specification for Tape: fixing; W: 12mm; L: 33m; D: 1mm; V: double-sided; acrylic; 100°C
| Operating temperature | max. 100°C |
| Colour | transparent |
| Resistance to | impact loads, most of solvents, UV rays |
| Version | double-sided |
| Width | 12mm, 19mm, 30mm, 6mm |
| Length | 33m, 5m |
| Thickness | 1mm |
| Tape application | bonding, fixing, mechanically demanding applications, sealing |
| Type of tape | fixing |
| Agent application | glass, plastics |
| Tape material | acrylic |
| Kind of adhesive | acrylic |