Tape: fixing; W: 12mm; L: 5m; D: 1.1mm; V: double-sided; acrylic; black
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AFTC 6411
Manufacturer: AFTC
Manufacturer code: AFTC 6411
Product downloads
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- AFTC 6411.pdf
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
- Batteries&Chemicals.txt
Specification for Tape: fixing; W: 12mm; L: 5m; D: 1.1mm; V: double-sided; acrylic; black
| Operating temperature | max. 90°C |
| Colour | black |
| Resistance to | impact loads, most of solvents, UV rays |
| Version | double-sided |
| Width | 12mm, 19mm, 25mm, 9mm |
| Length | 5m, 33m |
| Thickness | 1.2mm |
| Tape application | bonding, fixing, mechanically demanding applications, sealing |
| Type of tape | fixing |
| Agent application | low surface energy materials |
| Tape material | acrylic |
| Kind of adhesive | acrylic |