Sound transducer: electromagnetic alarm; 18mA; -30÷75°C; H: 7.5mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AI-1440-TWT-24V-2-R
Manufacturer: PUI AUDIO
Manufacturer code: AI-1440-TWT-24V-2-R
Product downloads
Specification for Sound transducer: electromagnetic alarm; 18mA; -30÷75°C; H: 7.5mm
| Operating temperature | -30...75°C |
| Terminal pitch | 7.6mm |
| Height | 7.5mm |
| Operating current | 18mA |
| Diameter | 13.8mm |
| Sound level | 87dB |
| Type of sound transducer | elektromagnetic alarm |
| Sound frequency | 4kHz |
| Sound transducer features | with built-in generator |
| Kind of sound | continuous |