Sound transducer: electromagnetic; without built-in generator
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AI-2437-TWT-R
Manufacturer: PUI AUDIO
Manufacturer code: AI-2437-TWT-R
Product downloads
Specification for Sound transducer: electromagnetic; without built-in generator
| Operating voltage | 3...16V |
| Terminal pitch | 15mm |
| Height | 18mm |
| Operating current | 8mA |
| Diameter | 24mm |
| Sound level | 100dB |
| Resonant frequency | 3.7kHz |
| Type of sound transducer | elektromagnetic alarm |
| Sound transducer features | without built-in generator |