AISC-1008-5R6G-T
Multiples: 2000.0
Minimum quantity: 2000.0
Product code: AISC-1008-5R6G-T
Manufacturer: ABRACON
Manufacturer code: AISC-1008-5R6G-T
  • Mounting
  • Resistance
  • Case - inch
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Operating current
  • Inductance
  • Case - mm
  • Type of inductor
  • Resonant frequency
  • Test frequency
  • Q factor
This combination does not exist.
Add to Cart
Specification for AISC-1008-5R6G-T
Mounting SMD
Resistance 5.7Ω
Case - inch 1008
Operating temperature -40...125°C
Tolerance ±2%
Operating current 240mA
Inductance 5.6µH
Case - mm 2520
Type of inductor wire
Resonant frequency 40MHz
Test frequency 7.9MHz