Fan: DC; axial
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AK-189BK-2B
Manufacturer: Akasa Holland B.V.
Manufacturer code: AK-189BK-2B
Product downloads
Specification for Fan: DC; axial
| Supply voltage | 12V DC |
| Operating voltage | 12V DC |
| Colour | black |
| Leads | 2pin |
| Current rating | 100mA |
| Quantity in package | 1pcs. |
| Rotational rate/speed | 10000rpm |
| Fan dimensions | 25x25x10mm |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |