Cable; USB 2.0; USB C socket,USB C plug; nickel plated; 2m; black
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AK-300210-020-S
Manufacturer: DIGITUS
Manufacturer code: AK-300210-020-S
Product downloads
Specification for Cable; USB 2.0; USB C socket,USB C plug; nickel plated; 2m; black
| Power | 60W |
| Max. operating current | 3A |
| Contact plating | nickel plated |
| Version | USB 2.0 |
| Cable length | 2m |
| Transmission rate | 0.48Gbps |
| Type of connection cable | USB - USB |
| Cable/adapter structure | USB C plug, USB C socket |
| Insulation colour | black |