Cable; bidirectional,Power Delivery (PD),USB 3.1; gold-plated
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AK-300343-008-S
Manufacturer: DIGITUS
Manufacturer code: AK-300343-008-S
Product downloads
Specification for Cable; bidirectional,Power Delivery (PD),USB 3.1; gold-plated
| Power | 240W |
| Max. operating current | 5A |
| Contact plating | gold-plated |
| Version | USB 3.1 |
| Cable length | 1m |
| Type of connection cable | USB - USB |
| Cable/adapter structure | both sides, USB C plug |
| Insulation colour | black |