Cable; Power Delivery (PD),coiled,USB 2.0; nickel plated; black
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AK-300430-006-S
Manufacturer: DIGITUS
Manufacturer code: AK-300430-006-S
Product downloads
Specification for Cable; Power Delivery (PD),coiled,USB 2.0; nickel plated; black
| Power | 60W |
| Max. operating current | 3A |
| Contact plating | nickel plated |
| Version | coiled, USB 2.0 |
| Transmission rate | 0.48Gbps |
| Type of connection cable | USB - USB |
| Cable/adapter structure | USB A plug, USB C plug |
| Insulation colour | black |
| Length of the lengthen coiled cord | 1m |