Fan: DC; axial
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AK-4010MS
Manufacturer: AKASA
Manufacturer code: AK-4010MS
Product downloads
Specification for Fan: DC; axial
| Supply voltage | 12V DC |
| Operating voltage | 12V DC |
| Colour | black |
| Leads | 3pin |
| Current rating | 100mA |
| Quantity in package | 1pcs. |
| Additional functions | speed sensor |
| Rotational rate/speed | 5400rpm |
| Fan dimensions | 40x40x10mm |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 28.5dBA |
| Storage time | 40000h |