Fan: DC; axial
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AK-6025MS
Manufacturer: AKASA
Manufacturer code: AK-6025MS
Product downloads
Specification for Fan: DC; axial
| Supply voltage | 12V DC |
| Operating voltage | 12V DC |
| Colour | black |
| Leads | 3pin |
| Current rating | 90mA |
| Quantity in package | 1pcs. |
| Additional functions | speed sensor |
| Rotational rate/speed | 3000rpm |
| Fan dimensions | 60x60x25mm |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |