Cable; USB A plug,DC 5,5/2,1 plug; straight; black; 0.8m; 5÷50°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AK-DC-01
Manufacturer: AKYGA
Manufacturer code: AK-DC-01
Product downloads
Specification for Cable; USB A plug,DC 5,5/2,1 plug; straight; black; 0.8m; 5÷50°C
| Max. operating current | 5A |
| Operating temperature | 5...50°C |
| Cable length | 800mm |
| Rated voltage | 5V |
| Connector variant | straight |
| Type of connection cable | mains DC |
| Cable/adapter structure | DC 5,5/2,1 plug, USB A plug |
| Insulation colour | black |