Fan: DC; axial
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AK-FN073
Manufacturer: AKASA
Manufacturer code: AK-FN073
Product downloads
Specification for Fan: DC; axial
| Supply voltage | 12V DC |
| Operating voltage | 12V DC |
| Colour | black, yellow |
| Leads | 4pin |
| Current rating | 280mA |
| Quantity in package | 1pcs. |
| Additional functions | PWM, speed sensor |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Storage time | 50000h |