Fan: DC; axial
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AK-FN112-WH
Manufacturer: Akasa Holland B.V.
Manufacturer code: AK-FN112-WH
Product downloads
Specification for Fan: DC; axial
| Supply voltage | 12V DC |
| Operating voltage | 12V DC |
| Colour | white |
| Leads | 4pin |
| Version | 2x fan |
| Current rating | 500mA |
| Quantity in package | 1pcs. |
| Additional functions | LED RGB, PWM, speed sensor |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | DC |
| Noise level | 37.5dBA |