Cable; wires,DC 5,5/2,1 plug; angled; 0.5mm2; black; 1.2m
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AK-SC-01
Manufacturer: AKYGA
Manufacturer code: AK-SC-01
Product downloads
Specification for Cable; wires,DC 5,5/2,1 plug; angled; 0.5mm2; black; 1.2m
| Max. operating current | 5A |
| Number of cores | 2 |
| Cable length | 1.2m |
| Rated voltage | 30V |
| Connector variant | angled |
| Type of connection cable | mains DC |
| Cable/adapter structure | wires, DC 5,5/2,5 plug |
| Insulation colour | black |
| Length of metal part | 11mm |