Diode: switching; SMD; 100V; 0.15A; 4ns; SOD123; Ufmax: 1.25V; 400mW
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AKS0503
Manufacturer: AKYGA SEMI
Manufacturer code: AKS0503
Product downloads
Specification for Diode: switching; SMD; 100V; 0.15A; 4ns; SOD123; Ufmax: 1.25V; 400mW
| Mounting | SMD |
| Case | SOD523 |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. forward impulse current | 4A |
| Load current | 150mA |
| Max. forward voltage | 1.25V |
| Reverse recovery time | 4ns |
| Type of diode | switching |