IC: driver
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
AL5814MP-13
Manufacturer: DIODES INCORPORATED
Manufacturer code: AL5814MP-13
Specification for IC: driver
| Output current | 15mA |
| Mounting | SMD |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating voltage | 4.5...60V DC |
| Operating temperature | -40...105°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Kind of integrated circuit | LED driver |