Radiotelephone; PLL-phase locked loop; 26.96÷27.4MHz; 50Ω
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ALAN 42 MULTI
Manufacturer: MIDLAND
Manufacturer code: ALAN 42 MULTI
Product downloads
Specification for Radiotelephone; PLL-phase locked loop; 26.96÷27.4MHz; 50Ω
| Number of channels | 40 |
| Impedance | 50Ω |
| Body dimensions | 30x70x140mm |
| Kit contents | battery rechargeable container with charging socket, charger, helical antenna 20cm, power adapter with output for an external antenna |
| Frequency | 26.96...27.4MHz |
| Transmission | AM, FM |
| Rated voltage | 7.2/13.2V DC |
| Type of car audio accessories | radiotelephone |
| Car Audio features | PLL - phase locked loop |