Leakage current clamp meter; LCD,bargraph,with a backlit
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
ALC-110-EUR
Manufacturer: BEHA-AMPROBE
Manufacturer code: ALC-110-EUR
Product downloads
Specification for Leakage current clamp meter; LCD,bargraph,with a backlit
| Dimensions | 221x89x48mm |
| Kind of display used | LCD |
| Conform to the norm | IEC 61557-13 |
| Max. diameter of measured cable | 30mm |
| Measurement | leakage current |
| Sampling | 5x/s |
| True effective value measurement | True RMS |
| Weight without batteries | 410g |
| Kind of meter | digital |