Product code: AM100QB-11005SA30JZ
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AM100QB-11005SA30JZ
  • Output current
  • Case
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Series
  • Body dimensions
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
This combination does not exist.
Add to Cart
Specification for Converter: DC/DC; 100W; Uin: 43÷160V; Uout: 5VDC; Iout: 20A; 78g
Output current 20A
Case Quarter Brick
Operating temperature -40...105°C
Protection anti-overvoltage, over current, overheating, short circuit protection
Series AM100QB-JZ
Body dimensions 60.8x39.2x12.7mm
Output voltage 5V DC
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 88%