Product code: AM100QB-11015SA30JZ-K
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AM100QB-11015SA30JZ-K
  • Case
  • Protection
  • Series
Add to Cart
Specification for Converter: DC/DC; 100W; Uin: 43÷160V; Uout: 15VDC; Iout: 6.667A; 109g
Case Quarter Brick
Operating temperature -40...105°C
Protection anti-overvoltage, over current, overheating, short circuit protection
Series AM100QB-JZ
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 89%