Product code: AM100QB-4815SH22-NZ
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AM100QB-4815SH22-NZ
Add to Cart
Specification for Converter: DC/DC; 100W; Uin: 18÷75V; Uout: 15VDC; Iout: 6.7A; 70g
Output current 6.7A
Case Quarter Brick
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overvoltage, over current, overheating, short circuit protection
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 2.25kV DC
Efficiency 93%