Product code: AM10CW-4824D-NZ-ST
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AM10CW-4824D-NZ-ST
  • Protection
  • Series
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
This combination does not exist.
Add to Cart
Specification for Converter: DC/DC; 10W; Uin: 18÷75V; Uout: -24VDC; Uout2: 24VDC; 1"x1"
Mounting on panel
Power 10W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overvoltage, over current, short circuit protection
Series AM10CW-NZ
Output voltage -24V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 87%
Output current 2 200mA
Output voltage 2 24V DC