Product code: AM10EW-11012DH22-NZ
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AM10EW-11012DH22-NZ
  • Series
  • Body dimensions
  • Efficiency
  • Output voltage 2
This combination does not exist.
Add to Cart
Specification for Converter: DC/DC; 10W; Uin: 40÷160V; Uout: -12VDC; Uout2: 12VDC; 27g
Mounting THT
Power 10W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overvoltage, over current, short circuit protection
Series AM10EW-NZ
Body dimensions 50.8x25.4x11.8mm
Output voltage -12V DC
Insulation voltage 2.25kV DC
Efficiency 84%
Output voltage 2 12V DC