Product code: AM10SBO-4815SNZ
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AM10SBO-4815SNZ
Add to Cart
Specification for Converter: DC/DC; 10W; Uin: 36÷75V; Uout: 15VDC; Iout: 667mA; 5.84g
Output current 667mA
Mounting THT
Power 10W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overvoltage, over current, short circuit protection
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 88%