Product code: AM150QB-4815SH22-NZ-K
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AM150QB-4815SH22-NZ-K
Add to Cart
Specification for Converter: DC/DC; 150W; Uin: 18÷75V; Uout: 15VDC; Iout: 10A; 120g
Output current 10A
Case Quarter Brick
Power 150W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overvoltage, over current, overheating, short circuit protection
Output voltage 15V DC
Insulation voltage 2.25kV DC
Efficiency 89%