Product code: AM15CW-2412D-NZ-K
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AM15CW-2412D-NZ-K
  • Output voltage
  • Input voltage
  • Insulation voltage
  • Output current 2
  • Output voltage 2
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 15W; Uin: 9÷36V; Uout: 12VDC; Uout2: -12VDC; THT
Output current 625mA
Mounting THT
Power 15W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection
Output voltage 12V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Output current 2 625mA