Product code: AM15CW-4803S-NZ
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AM15CW-4803S-NZ
  • Insulation voltage
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 15W; Uin: 18÷75V; Uout: 3.3VDC; Iout: 4A; THT; OUT: 1
Output current 4A
Mounting THT
Power 15W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection
Output voltage 3.3V DC
Insulation voltage 1.5kV DC