Product code: AM15CW-4824S-NZ-K-STD
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AM15CW-4824S-NZ-K-STD
Add to Cart
Specification for Converter: DC/DC; 15W; Uin: 18÷75V; Uout: 24VDC; Iout: 0.625A; DIN
Output current 625mA
Mounting for DIN rail mounting
Power 15W
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overload, anti-overvoltage, short circuit protection
Output voltage 24V DC
Insulation voltage 1.5kV DC