Product code: AM200QB-4812SH22-NZ-M
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AM200QB-4812SH22-NZ-M
  • Output current
  • Case
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
This combination does not exist.
Add to Cart
Specification for Converter: DC/DC; 200W; Uin: 18÷75V; Uout: 12VDC; Iout: 16.7A; 103g
Output current 16.7A
Case Quarter Brick
Operating temperature -40...85°C
Protection anti-overvoltage, over current, overheating, short circuit protection
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 2.25kV DC
Efficiency 91%