Product code: AM20CW-2415S-NZ-K
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AM20CW-2415S-NZ-K
  • Mounting
  • Power
  • Operating temperature
  • Protection
  • Protection
  • Output voltage
  • Input voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
This combination does not exist.
Add to Cart
Specification for Converter: DC/DC; 20W; Uin: 9÷36V; Uout: 15VDC; Iout: 1.333A; 1"x1"
Mounting THT
Power 20W
Operating temperature -40...105°C
Protection anti-overvoltage, over current, short circuit protection
Output voltage 15V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 91%