Product code: AM20CW-4824D-NZ
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AM20CW-4824D-NZ
  • Protection
  • Body dimensions
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
This combination does not exist.
Add to Cart
Specification for Converter: DC/DC; 20W; Uin: 18÷75V; Uout: -24VDC; Uout2: 24VDC; 1"x1"
Mounting THT
Power 20W
Operating temperature -40...105°C
Protection anti-overvoltage, over current, short circuit protection
Body dimensions 25.4x25.4x11.7mm
Output voltage -24V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 90%
Output current 2 417mA
Output voltage 2 24V DC