Product code: AM250ST-11024SA30NZ
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AM250ST-11024SA30NZ
  • Mounting
Add to Cart
Specification for Converter: DC/DC; 250W; Uin: 43÷160V; Uout: 24VDC; Iout: 10.42A; 418g
Mounting for building in
Operating temperature -40...100°C
Protection anti-overvoltage, over current, overheating, short circuit protection
Output voltage 24V DC
Insulation voltage 3kV DC
Efficiency 89%