Product code: AM2F-1212SH52Z
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AM2F-1212SH52Z
  • Mounting
  • Case
  • Power
  • Operating temperature
  • Series
  • Output voltage
  • Insulation voltage
  • Efficiency
  • Number of outputs
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
Mounting THT
Case SIP12
Power 2W
Operating temperature -25...85°C
Series AM2F-Z
Output voltage 12V DC
Insulation voltage 5.2kV DC
Efficiency 67%