Product code: AM30EW-2409S-NZ-ST
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AM30EW-2409S-NZ-ST
Add to Cart
Specification for Converter: DC/DC; 30W; Uin: 9÷36V; Uout: 9VDC; Iout: 3.333A; 2"x1"
Output current 3.333A
Mounting on panel
Power 30W
Operating temperature -40...80°C
Protection anti-overvoltage, over current, short circuit protection
Series AM30EW-NZ
Output voltage 9V DC
Input voltage 9...36V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 88%