Product code: AM30EW-4812D-NZ
Manufacturer: AIMTEC
Manufacturer code: AM30EW-4812D-NZ
  • Series
  • Body dimensions
  • Efficiency
  • Output current 2
  • Output voltage 2
This combination does not exist.
Add to Cart
Specification for Converter: DC/DC; 30W; Uin: 18÷75V; Uout: -12VDC; Uout2: 12VDC; 2"x1"
Mounting THT
Power 30W
Operating temperature -40...80°C
Protection anti-overvoltage, over current, short circuit protection
Series AM30EW-NZ
Body dimensions 50.8x25.4x11.8mm
Output voltage -12V DC
Insulation voltage 1.5kV DC
Efficiency 88%
Output current 2 1.25A
Output voltage 2 12V DC